I před letošními vánočními svátky nabídne Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zákazníkům unikátního omega 3 kapra, jehož maso obsahuje zvýšené množství zdraví prospěšných omega 3 mastných kyselin. Díky nim a vysokému obsahu vitamínu D je podle odborníků konzumace těchto ryb vhodnou prevencí proti příznakům koronaviru.

Omega 3 kapr má zvýšený obsah zdravých tuků a prospěšnost jeho pravidelné konzumace prokázal několikaletý výzkum, a to díky speciální směsi, jíž jsou tyto ryby krmeny a kterou vyvinuli vědci z Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. I letos si budou moci lidé na tomto zdravém kaprovi během štědrovečerní hostiny pochutnat. Omega 3 kapr bude k dostání ve vybraných prodejnách MAKRO v Českých Budějovicích, v Praze nebo v Plzni. V Českých Budějovicích tento produkt již tradičně také nabídne fakultní prodejna ryb na Husově třídě.

„V letošním roce jsme z našich rybníků vylovili 85 metráků těchto ryb, které poputují k zákazníkovi,“ upřesňuje Josef Příborský z Fakulty rybářství a ochrany vod JU. Na vysoké kvalitě masa omega 3 kaprů se neprojevuje jen speciální krmná směs, obsahující kromě tradičních obilovin také řepkové nebo lněné oleje, ale i způsob jejich chovu. Jde o chov blízký tomu tradičnímu, přirozenému, s nízkou obsádkou ryb v rybnících a s minimem zásahů do vodního prostředí. „Zachování co nejvyšší kvality masa napomáhá také to, že rybníky s omega 3 kapry lovíme jako poslední. Kapři netráví tak dlouhou dobu na sádkách, což napomáhá tomu, že se nesnižuje množství zdraví prospěšných látek,“ říká Příborský.

Kapří maso je samo o sobě dobře stravitelné a jeho konzumace bývá součástí zdravotních diet. Jak ukázaly testy, které vědci z jihu Čech prováděli ve spolupráci se specialisty na výživu a kardiovaskulární choroby z pražského IKEMu, jídelníček s tímto masem zařazeným alespoň dvakrát týdně prokazatelně chrání srdce před vznikem chorob, snižuje hladinu krevních tuků a zabraňuje usazování cholesterolu. Odborníci navíc doporučují konzumaci ryb jako vhodný prostředek prevence proti koronaviru, nejen kvůli zvýšenému obsahu zdravých tuků, ale i vyšší koncentraci vitamínu D v rybím mase.

Technologii na chov omega 3 kapra si nechali vědci z Fakulty rybářství a ochrany vod JU patentovat a tento kapr má i svoji speciální ochrannou známku ve tvaru srdce a ryby. Podle té zákazníci při nákupu unikátního kapra poznají, ať už na kádích, v nichž se kapr prodává, nebo na obalu v obchodě. Cena kapra je přibližně o 15 procent vyšší než u běžného kapra kvůli nákladům na krmivo a laboratorní kontroly.

Aby si rybí maso zachovalo všechny zdraví prospěšné látky, vědci z Jihočeské univerzity doporučují používat šetrné kulinářské úpravy. V troubě by se kapr měl péct při teplotě do 150 stupňů. Na smažení je nejvhodnější nepřepálený řepkový olej.

Autor článku: Mgr. Miroslav Boček

 

Kalendář akcí

Váš email:
Předmět:
Dotaz: